Міністерство закордонних справ Чехії розробило законопроєкт, який спростить громадянам України процес отримання довгострокових віз і ВНЖ. Уряд республіки розгляне його найближчої середи, 22 березня.

Документ істотно розширює список винятків, за яких українці зможуть подати заяви на довгострокові візи та ВНП до консульств Чехії на території України. Сьогодні зробити це можна тільки з метою навчання в чеському виші, якщо раніше заявник отримав візу тимчасового захисту в іншій країні ЄС.

Якщо запропонований законопроєкт схвалить уряд, то до чеських консульств в Україні можна буде подавати заяви:

1. на довгострокову візу з метою возз'єднання з сім'єю;

2. на довготривале перебування (ВНП) з цілями:

  • возз'єднання та проживання з сім'єю на території Чеської Республіки;
  • науково-дослідницької діяльності та навчання;
  •  висококваліфікованої роботи (блакитна карта).

3. на постійне перебування (ПМП) для громадян України з підтвердженим чеським походженням.

Причому документи на блакитну карту і ПМП для українців чеського походження зможуть подати тільки ті заявники, які мають або попросили візу тимчасового захисту в іншій країні ЄС (тобто зараз не проживають на території України).

Водночас МЗС вирішило не відновлювати в консульствах Чехії приймання заяв на звичайну роботу та підприємницьку діяльність. Крім того, відомство пропонує обмежити прийом заяв з метою навчання тільки спеціальними акредитованими навчальними та стипендіальними програмами на підставі чинних міжнародних договорів або рішень уряду ЧР.

«Інститут тимчасового захисту є і залишиться основним інструментом для забезпечення перебування іноземців, які рятуються від війни в Україні. З іншого боку, у міру збільшення тривалості конфлікту, видається доцільним уже зараз дати іноземцям, які, як можна очікувати, захочуть залишитися в ЧР, можливість отримати інший тип дозволу на перебування.

МЗС планує в майбутньому ще більше розширити коло заяв, які приймають, але у зв'язку з розвитком ситуації з безпекою в Україні, наразі неможливо вказати строки цього кроку", - заявили в міністерстві закордонних справ.

Другие статьи