Як обирати перевізника або пред'явіть документи! 

На вас чекає бізнес-поїздка або подорож "для задоволення"? Але Ви не можете вирішити, послугами якого перевізника скористатися? Справді, транспортників, які здійснюють автобусні пасажирські перевезення, сьогодні на вітчизняному ринку працює досить багато. Але чи всі вони мають право перевозити пасажирів? Адже не секрет, що дорогами України, окрім офіційних компаній, роз'їжджають і приватні перевізники, які часто не мають дозвільних документів і не забезпечують якість послуг, що надаються. Тому, давайте задумаємося, кому ми довіряємо своє життя?

Здійснення автобусних пасажирських перевезень підлягає обов'язковому ліцензуванню. Тому, обираючи перевізника, поцікавтеся наявністю ліцензії Мінтрансу України, і зверніть увагу на дату її закінчення.
Також обов'язковим є договір зі страховою компанією про страхування пасажирів і багажу на період перевезень. Уточніть, чи є такий договір, і хто виступає страховиком.
Перевірте і наявність паспорта маршруту - цей документ вказує на законність перевезень за конкретним маршрутом.
Досить важливим є наявність підтвердження використання транспорту на законних підставах. При цьому перевізник може здійснювати діяльність, як на власних, так і на орендованих автобусах.
Ще одним критерієм, який відрізняє серйозну транспортну компанію від "мисливця за прибутком" є наявність привітної дівчини в салоні - стюардеси. Пам'ятаєте традиційне - "Не відволікайте водія під час руху"? Звісно, в межах міста пасажир може кілька хвилин між зупинками притримати своє прохання. А якщо до найближчої зупинки їхати не менше години? Тут на допомогу пасажиру і проходить стюардеса. До речі, обов'язковість цієї посади в автобусних перевізників не передбачена жодним законом, але доброякісні перевізники додатково залучають стюардес до роботи на маршрутах.

Підготовка до рейсу:

 1. Одяг для поїздки має бути зручним, не мнуться і пропускати повітря.
 2. Перед тим як вийти з дому, перевірте наявність необхідних для поїздки документів візи, паспорта тощо.
 3. У ручну поклажу, яку берете із собою до салону, покладіть тільки необхідні для поїздки особисті та цінні речі, а також документи.
 4. Щоб нічна поїздка теж була зручною, бажано взяти з собою легку ковдру і невелику подушку.
 5. Пасажиру радимо заздалегідь уточнити час і місце від'їзду.
 6. Пасажирам радимо перед поїздкою застрахуватися.

Корисні поради для вдалої поїздки:

 1. З усіма проблемами і пропозиціями, що виникли в поїздці, звертайтеся до водія автобуса або стюардеси.
 2. Крім ручної поклажі в поїздку можна взяти також 1-2 сумки або валізи.
 3. Сидіння автобуса можна регулювати і в горизонтальній площині, що ми рекомендуємо зробити на час нічного відпочинку;
 4. Під час руху автобуса забороняється ходити по салону і стояти в проходах.
 5. Щоб урізноманітнити поїздку, пропонуємо Вам перегляд відеофільмів, прослуховування аудіосистеми (з 8 каналами), каву, чай.
 6. За необхідності Ви можете скористатися нашим мобільним телефоном (розцінки у водія).
 7. Щоб уникнути неприємностей, які можуть виникнути в тривалих рейсах внаслідок інтенсивного користування туалетом, рекомендуємо Вам користуватися туалетами автобусних станцій і прикордонних пунктів. Водій або стюардеса вкаже Вам місце їх знаходження та допоможе поміняти гроші.
 8. Під час зупинок автобуса не залишайте свою ручну поклажу та інші цінні речі в автобусі без нагляду - персонал автобуса не несе відповідальності за їхню пропажу або крадіжку.
 9. Палити в автобусі заборонено. Зупинки на перекур робляться через кожні 4 години.
 10. Під час зупинок слідкуйте за часом відведеним стюардесою або водієм на дану зупинку. Якщо Ви запізнилися і не повернулися в автобус до призначеного часу, відповідальність за це несете Ви самі.

Персонал ТРАНСТЕМПО бажає Вам приємних і незабутніх вражень від поїздки швидкісними маршрутами Європи!