На вас чекає бізнес-поїздка або подорож "для задоволення"? Але Ви не можете вирішити, послугами якого перевізника скористатися? Справді, транспортників, які здійснюють автобусні пасажирські перевезення, сьогодні на ринку працює досить багато. Але чи всі вони мають право перевозити пасажирів? Адже не секрет, що дорогами України, крім офіційних компаній, роз'їжджають і приватні перевізники, які часто не мають дозвільних документів і не забезпечують якість послуг, що надаються.
Тому, давайте замислимося, кому ми довіряємо своє життя?
Перед замовленням автобуса обов'язково зробіть перевірку самої фірми-перевізника. Ви можете здійснити перевірку компанії-автоперевізника за номером транспортного засобу, ЄДРПОУ або ІПН підприємства. Завдяки такому пошуку можна достовірно встановити:
Усю цю перевірку ви можете здійснити самостійно в будь-який момент - для цього перейдіть за посиланням на державний портал перевірки пасажирських перевізників.
Також обов'язковим є договір зі страховою компанією про страхування пасажирів і багажу на період перевезень. Уточніть, чи є такий договір, які умови і хто виступає страховиком.
Звертаємо увагу на термін його дії!
Якщо на вас чекає поїздка за кордон - перевіряємо наявність міжнародного сертифіката технічного огляду. Так само звертаємо увагу на термін дії.
Договір на перевезення може здатися чимось не обов'язковим. Але насправді вирушати в поїздку, не уклавши договір на перевезення - необачне рішення. Цей договір потрібен для того, щоб убезпечити себе в разі форс-мажорних обставин, які, давайте визнаємо, неможливо передбачити й уникнути заздалегідь. Але з договором їхній вплив можна знизити або взагалі уникнути. Тому не варто ставитися до пошуку автобуса і перевізника халатно, обирайте того перевізника, який має оновлюваний сайт, відгуки, хто завжди на зв'язку і пропонує вам договір на перевезення. Пропонує - значить, піклується.
Припустимо, що документи перевірено, договори укладено - всі ключові етапи пройдено. Але є ще дещо, що важливо перевірити й упевнитися: так, ця компанія - те, що треба.
Дізнайтеся, який автопарк
Як показує практика - надійнішими виявляються компанії з великим автопарком. Чому? Усе просто: якщо у перевізника великий автопарк, значить, він зможе оперативно зробити заміну автобуса на рівноцінний у разі непередбачуваної поломки під час подорожі, а перевізник, у якого є тільки один автобус, більше займатиметься його ремонтом, ніж самою програмою туру або пасажирами.
Щоб правильно зорієнтуватися в тому, з якою компанією ви маєте справу, треба перевірити її документи. Так, невеликі перевізники (до 2 автобусів) здебільшого мають у своєму розпорядженні юридичну реєстрацію "Фізична особа - підприємець", тоді як великі компанії зазвичай ідуть із юридичною реєстрацією "Товариство з обмеженою відповідальністю".
Якщо ви вперше стикаєтеся із завданням вибрати компанію-перевізника, тоді поцікавтеся думкою тих, хто вже подорожував у такий спосіб - нехай поділяться контактами та відгуками про перевірену компанію.
Уточніть марку та оснащення автобуса, на якому поїдете
У поїздку Україною або за кордон традиційно вирушають комфортабельні автобуси вже перевірених європейських марок: Mercedes, Neoplan, MAN, Setra, Scania та ін. Дізнайтеся у перевізника, на якому автобусі планується ваша поїздка. Домовтеся з перевізником про особисту зустріч і огляньте автобус. Такий транспорт за замовчуванням має бути обладнаний усіма необхідними для пасажирів зручностями, а саме:
У комфортабельному автобусі за замовчуванням є туалет. Він розташований або на першому поверсі, або біля середніх дверей і працює за принципом біотуалету. Перевізнику коштує чималих грошей стежити за його справністю і підтримувати в належному гігієнічному стані, тому в деяких автобусах такі туалети завбачливо не працюють.
І навпаки - відповідальна компанія-перевізник подбає про те, щоб санвузол відповідав санітарно-гігієнічним нормам і вимогам і щоб ним можна було скористатися в будь-який момент.
Дізнайтеся, як із цим йдуть справи у тієї компанії, з якою ви плануєте вирушити в поїздку.
У хорошого перевізника є стюардеса. Чи є вона у вашого?
Ще один критерій, що відрізняє серйозну транспортну компанію від "мисливця за прибутком", це наявність стюардеси у складі екіпажу. Пам'ятаєте традиційне "Не відволікайте водія під час руху"? Звісно, в межах міста пасажир може притримати своє прохання кілька хвилин між зупинками. А якщо до найближчої зупинки - щонайменше три години? Тут на допомогу пасажиру і приходить стюардеса. Цікавий факт: на законодавчому рівні наявність стюардеси на автобусних рейсах ніяк не регулюється, ба більше - стюардеси там не обов'язкові, тобто ця посада в контексті автобусів - опціональна. Однак часто серйозні перевізники залучають стюардес до роботи на маршрутах.
Обережно: шахраї не дрімають!
На окрему увагу заслуговує ситуація з шахрайством. Нерідкі випадки, коли замовник через свою необережність потрапляє на вудку аферистів. Схема така: людина шукає в інтернеті потрібний їй автобус, знаходить перші-ліпші варіанти (зазвичай це OLX або Prom), спокушається низькими цінами і поспішає зробити оплату на банківську карту. У підсумку гроші заплачено, а в день виїзду ні автобуса, ні грошей, а перевізника і сліду немає.
Звернення до поліції в таких випадках не допомагає, бо ніхто вас не змушував робити оплату на банківську картку фізичної особи, ви її виконали за власним бажанням. Справу закрито. Здійснюйте оплату за автобус виключно на банківський рахунок компанії-перевізника! Жодних приватних карток!
Обережно: нелегальні перевізники!
Уникальной украинской находкой, как говорится «made in Ukraine» есть организация перевозок туристов за границу на микроавтобусах. Це відмінна риса українських перевізників-нелегалів від ліцензованих міжнародних перевезень. Якщо вам пропонують подорож на мікроавтобусі, знайте, що це заборонено українським законодавством.
Закон України про автомобільний транспорт говорить: Розділ IV Стаття 56. "Регулярні, нерегулярні та маятникові (човникові) пасажирські міжнародні автомобільні перевезення, що здійснюють перевізники України, мають виконуватися автобусами, які відповідають умовам перевезень і параметрам комфортності та мають понад 20 місць для сидіння пасажирів".
У разі форс-мажорних обставин або ДТП ви опинитеся повністю безправними.
Закон України забороняє міжнародне перевезення на мікроавтобусі! Уся відповідальність, у разі непередбачуваних обставин, лягає на організатора цієї поїздки, який свідомо довірив життя і здоров'я пасажирів якомусь водієві, звичайній фізичній особі без юридичної реєстрації, яка за сумісництвом є і власником мікроавтобуса.
На додачу ви отримаєте незабутні враження в разі довгого простою під час проходження кордону, а саме.
Ось таким буде ваше очікування своєї черги до кордону:
Ось таким буде ваше проведення часу з WI-FI і кондиціонером:
Ось такий ви отримаєте біотуалет:
Ну і що б час даремно не минав, водій заодно і техогляд свого мікроавтобуса проведе:
Вирушаючи в поїздку, не зайвим буде взяти з собою перекус у дорогу. Утім, це лише назва така - перекус, а за фактом часто необхідно брати повноцінну їжу. Все про перекус у дорогу.
Підготовка до тривалої поїздки - один із найцікавіших моментів. Але є один момент, здатний затьмарити навіть найзавзятішого оптиміста мандрівника: заколисування. Багатьох людей дійсно заколисує в транспорті, і це не просто особливість організму. Це явище створює справжню незручність у дорозі, і з ним потрібно щось робити. Якщо ви з числа людей, яким загрожує заколисування в транспорті, постарайтеся зробити певні заходи ще до відправлення в дорогу.
Що може затьмарити майбутню захопливу подорож, так це... розташування місць в автобусі. Несподівано, правда? Але ж, якщо задуматися, то через неправильний вибір місця в автобусі все в поїздці може піти не так. Ви не зможете нормально подрімати, навіть ноги, буває, витягнути нікуди. Усе тому, що ви не уточнили, яке розташування місць в автобусі. Ми ж зі свого боку постараємося підготувати вас до того, щоб ви і самі могли правильно вибрати місце в автобусі.
Подорожі автобусом за кордон - це не тільки про поодинокі переїзди, коли ви їдете кудись без нічого і вільні в пересуванні. Іноді все ж виникає необхідність вирушати в дорогу з дитиною на автобусі, і до цієї події треба підготуватися. Детально про поїздку з дитиною на автобусі.
Будь-яка подорож чимось схожа на біг із перешкодами або на квест. І не важливо - це звичайна вилазка на природу з друзями чи відповідальна поїздка за кордон на цілих два тижні - до кожної події доведеться як слід підготуватися.
Бажаєте подорожувати дешевше?
Не пропусти акції, знижки та інші цікаві пропозиції TransTempo. Підпишись на розсилку та подорожуй з нами дешевше!