Знайти!

Країни

Доставимо з комфортом до таких країн

Чехия
Чехия от 1125 грн
Чехия от 1125 грн
Польша
Польша от 630 грн
Польша от 630 грн
Словакия
Словакия от 1850 грн
Словакия от 1850 грн
Украина
Украина от 675 грн
Украина от 675 грн
Литва
Литва от 900 грн
Литва от 900 грн
Латвия
Латвия от 1530 грн
Латвия от 1530 грн
Эстония
Эстония от 1440 грн
Эстония от 1440 грн
Финляндия
Финляндия от 1850 грн
Финляндия от 1850 грн

Країни для вашого комфортного відпочинку в Європі

Куди можна поїхати в подорож автобусом?

"Якщо не знаєш, куди хочеш потрапити, значить, тобі все одно, куди йти".

Вустами героїв казки Льюїса Керролла говорить істина. Ви ось знаєте, куди хочете потрапити, чи вам не так уже й важливо - аби змінити обстановку? Якою б не була ваша відповідь, знайте: якщо виїхати, то рано чи пізно ви кудись потрапите. А якщо сядете на міжнародний автобус від TransTempo, то ваша подорож набуде чіткіших обрисів - ви можете поїхати в одну з дуже конкретних країн, а саме: Чехія, Польща, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, або ж - зробите тур Україною.

Утім, уточнимо - щоб потрапити до Фінляндії, треба буде сісти на пором у Талліні. А ось до Таллінна можна дістатися якраз автобусом. Здорово, правда? Найнезвичайніші напрямки тепер як на долоні, залишилося зважитися на поїздку. Давайте трохи ближче подивимося на ті країни, куди ви можете поїхати на автобусі - що там такого цікавого, куди піти і що пофотографувати.

Країни для вашого комфортного відпочинку в Європі
Країни для вашого комфортного відпочинку в Європі

Чехія - країна червоних дахів і солодкого трдельника

До Чехії можна сміливо їхати в будь-яку пору року - влітку побуваєте біля озер і нагуляєтеся міськими вулицями, взимку вирушите на гірськолижні курорти або на екскурсії до замків. Якщо їхати до Чехії, просто щоб відпочити, то обов'язково включіть у програму Прагу і Карлові Вари.
Прага - само собою зрозуміло. Це столиця з цілою обоймою барвистих старовинних об'єктів, від яких очі розбігаються і на душі добре. Празький град, Карлів міст, собори, краєвид на Влтаву, лебеді, сувенірні крамнички, автентичні паби з чеським пивом, Староміська площа з ярмарками і трдельниками - всього не перелічити. Уявіть, скільки належить побачити. Запасіться силами і квитками на трамвай - на цьому транспорті найзручніше пересуватися містом.

Після Праги, яка традиційно переповнена голодними до вражень туристами, здорово вирушити в більш відокремлене місце - в Карлові Вари. Весь центр міста усипаний готелями, що виросли немов гриби на берегах річки Тепла. Місто славиться термальними джерелами і санаторіями, бехеровкою і вафлями - та й просто погуляти його мальовничими вулицями - окрема подія.
А взагалі, якщо ви маєте в своєму розпорядженні час, то краще їздити по Чехії не поспішаючи, смакуючи її національну кухню, виловлюючи казкові кадри для фотографій на пам'ять, щоб навіть через роки спогади про поїздку до Чехії були живими і соковитими, як і в перший день у Празі.

Чехія
Чехія

Польща: Знайома незнайомка

Здавалося б - від нас до Польщі рукою подати, туди можна поїхати хоч завтра - у будь-який день, але ми все одно вперто не їдемо, а лише продовжуємо мріяти про казковий Краків і чарівний Вроцлав, ми так само прикидаємо в умі, куди б ми пішли, якби ми були у Варшаві, і який вид може відкритися з бібліотеки на даху.

А що, як не планувати, а взяти і здійснити туристичний набіг на Польщу з високою метою пізнавально збагатитися і, зрештою, ґрунтовно познайомитися з нашими сусідами? Виклик прийнято. А решту ви знаєте - сідайте на автобус, і через 8-20 годин ви будете в одному з міст Польщі.

Польша
Польща

Словаччина: Щаслива країна, адже у неї є Кошице

Словаччина - це невелика європейська країна, яка не має виходу до моря, але якій це не заважає приваблювати до себе туристів. Все-таки тут є гори Татри, старовинні замки та фотогенічні міста. Чого ще бажати?
І все ж, прямуючи до Словаччини, треба хоча б приблизно розуміти, чим там зайнятися, щоб час не минув даремно.
Насамперед вам напевно захочеться відвідати 1-2 замки - їх там більше, але, якщо ходити винятково цими визначними пам'ятками, на решту не вистачить часу й ентузіазму. Сходіть у Кежмарський замок - він у Високих Татрах, заразом і на гірськолижному курорті побуваєте, і в Бойницький замок, він же - замок із привидами.

Друге, що б ми порадили зробити в Словаччині, це прогулянка річкою Дунай - з Братислави до Відня. Упевнені, з такого ракурсу ви подивитеся на Словаччину іншими очима - заплющеними красою, що відкривається. Звісно, сама Братислава теж варта того, щоб затриматися тут на кілька днів - сходіть на центральну площу, до Ратуші, до соборів, відшукайте спальні райони і просто поспостерігайте, як тут тече життя.
Не можемо обійти стороною і ще одне місто Словаччини - Кошице. Це зовсім невелике місто на Сході країни, але тим не менш атмосфера тут така, ніби ви побували у Відні та Львові одночасно. Головний козир Кошице - архітектура, вона рясніє старовинними спорудами в готичному стилі. Туристи також відзначають, що в теплу пору року Кошице потопає в зелені та пахне ароматом квітів. Вважається, що Кошице - культурна столиця Словаччини і місто, яке не відвідати неможливо.

Словаччина
Словаччина

Латвія, Литва, Естонія: Збирайтеся, ми їдемо в Прибалтику!

Коли плануватимете свою подорож до країн Прибалтики, врахуйте, що знайомитися з ними потрібно по черзі. Варіант "галопом по Європах", який у народі частіше іменується більш пристойною назвою "тур вихідного дня" або ж "Прибалтика за ... днів", не підходить. Ну, що ви запам'ятаєте про ті міста, в яких ніколи не були і з якими так і не вдалося познайомитися по-справжньому? В обличчя Таллінну, Вільнюсу і Ризі треба дивитися прямо і не моргаючи. Чекати на обіцяний колорит за кожним поворотом теж затія безнадійна - його треба вишукувати, а інколи навіть додумувати, щоб краще запам'яталося.

І на що ж, запитаєте ви, дивитися тут насамперед? Звичайно, вам скажуть - на Старе місто, адже воно старе, а значить - там кишить історією, а краса б'є фонтаном з кожного кругляка. Крім старих районів міст, що вас цікавлять, озбройтеся назвами також тих районів і вулиць, які вважаються душею міста, де життя йде своєю чергою, а ви зможете ненароком за ним підглядати, поступово розуміючи, в чому сіль.

Так, у Талліні душею і серцем міста вважається район Теллісківі, а в Ризі - вулиця Крішьяна Барона. Тут зосереджені такі кав'ярні, танцмайданчики та арт-об'єкти, які подобаються місцевим поціновувачам комфорту та краси. Навіщо вам те, що розраховане на туриста? І житло знімати краще ближче до тих місць, які викликають ваш інтерес, а не тому, що район модний серед туристичних груп. Ви ж не хочете злитися з групами напідпитку англійців або скандинавських пенсіонерів, яким, утім, байдуже, що дивитися?

Якщо захочете більше повітря і більше нестандартних рішень, поїдьте за місто. Наприклад, з Таллінна можна вирушити на острів Сааремаа в Балтійському морі - тут знайдете традиційні естонські села з непідробним колоритом, і, звісно, нескінченні пляжі, які насправді кінцеві, і які зовсім не мають вигляду, як звичайні курортні об'єкти - там не так спекотно, як можна розраховувати. Зате яка природа!
Її ж ви знайдете, і якщо з Вільнюса поїдете в Europos Parkas - це ландшафтний парк у Литві, або відвідайте містечко Клайпеду. З Риги варто поїхати в місто Даугавпілс, Лієпая або Вентспілс - тут море, прибій, старе місто і незабутні враження.

Взагалі, кожна з цих країн - Литва, Латвія, Естонія - заслуговує на глибоке вивчення, тому виділіть пару днів на столиці, а решту часу приділіть селам, природі. У Прибалтиці маса крафтових виробництв, еко-ферм, парків, ярмарків і музеїв - це туристичний напрямок сильно недооцінений, вважаємо, і якщо вже ви їдете туди автобусом, скористайтеся цією можливістю на повну, щоб після повернення додому не шкодувати, що мало побачили в Прибалтиці, треба було більше.
І все ж - кілька слів про те, що подивитися, якщо ви зосередилися на столицях:

Що треба запам'ятати: усі три Прибалтійські країни чимось між собою схожі, але Естонія тяжіє більше до Північної Європи - це виражається і в менталітеті, і в громадському порядку, і архітектурі, тоді як Литва схожа на Польщу, а Латвія... А ось ви потім і скажете, яка вона - Латвія, і яка вся Прибалтика, чим запам'яталася і заради чого ви сюди повернетеся.

Латвия
Латвия

Фінляндія - батьківщина озер і Санта-Клауса

Фінляндія розташована на Півночі Європи, вона славиться численними озерами та річками (до 200 тисяч) і суворим кліматом. Столиця Фінляндії - Гельсінкі - вважається найхолоднішою столицею Європи: середньорічна температура тут +5С. Якщо не зациклюватися на кліматі, то у Фінляндії можна розгледіти одну з найкрасивіших країн, чий життєвий уклад, підхід до освіти і виховання дітей, культура і ставлення до життя вражає часом уяву - настільки вони тяжіють до спокою, глибинного пізнання і природи. Цього у фінів нам варто було б повчитися.
До речі, ви знали, що перша назва Фінляндії - країна Суомі? Дізнатися більше про непросту історію країни можна, відвідавши її численні музеї, а хочете - і релігійні пам'ятки, їх там вистачає. Що ж із визначних пам'яток варто подивитися у Фінляндії? Звісно, почніть із головних міст і поступово з'їздіть до фортеці Олафсборг, що розташована в місті Сувонлінне та на березі озера Сайма, до замку Турку, до церкви Темппеліаукіо в скелі - вона наче поєднує в собі основні особливості країни - дику природу й технологічний прогрес. І звісно, якщо вже ви у Фінляндії, відвідайте Санта-Клауса в Лапландії - особливо здорово здійснити цю поїздку взимку і з дітьми.

Фінляндія
Фінляндія

Україною з любов'ю

Якщо подорожувати за кордон поки що не виходить, чому б не познайомитися ближче з Україною? А може, ви зараз в іншій країні, але плануєте подорож до України? Тоді обов'язково відвідайте столицю - Київ. Він тільки здається галасливим і громіздким, але в Києві, якщо придивитися, є маса затишних містечок, які й створюють місцевий колорит: Пейзажна алея, Андріївський узвіз, Бессарабка, прості дворики в старих житлових районах. Київ особливо прекрасний восени - у жовто-багряному оздобленні він чимось схожий на Париж.

Куди ще слід з'їздити в Україні:

Україна
Україна

Цікавий вам такий формат відпочинку? Тоді, чого ж ви чекаєте?

***

Подорожі на автобусі так все спростили - купуєш квиток і їдеш туди, куди давно хотів потрапити. Куди ви поїдете в першу чергу?

Хотите путешествовать дешевле?

Підписатися

Не пропусти акции, скидки и другие интересные предложения TransTempo. Подпишись на рассылку и путешествуй с нами дешевле!